91. ליקויי בניה- נדחתה בקשת חברת אחים אוזן מב"ש לתקן את ליקויי הבנייה ​

ת"א (תל-אביב-יפו) 157993/02 - קרדי יוסף יעקב ואח' נ' אשדר חברה לבניה בע"מ שלום תל-אביב-יפו

 

נדחתה בקשת חברת אחים אוזן מב"ש לתקן את ליקויי הבנייה 

 

ליקויי בניה כב' השופט אריאל ברגנר מבית משפט השלום באשדוד, דחה ביום 23.5.2012 ,את בקשתה של חברת אחים אוזן חברה לבניה בע"מ לתקן את ליקויי הבנייה שנקבעו ע"י המומחה מטעם ביהמ"ש בתביעה של מר שמילוב  אשר מיוצג על ידי עו"ד צבי שטיין מרמת-גן.

 

הרקע לבקשה

 

בישיבת קדם המשפט שהתקיימה ביום  20.3.2012, לאחר שנתקבלה חוות דעתו של המומחה מטעם ביהמ"ש, העלה ב"כ החברה הקבלנית בקשה לאפשר לחברת אחים אוזן לתקן את הליקויים, שנקבעו על ידי המומחה מטעם בית המשפט בחוות דעתו.

 

עו"ד צבי שטיין, אשר מייצג את התובע בתיק זה, התנגד לבקשה מהנימוקים שהנתבעת איבדה את זכות התיקון לאור המתואר בכתב התביעה וכן כי הדבר מחייב בירור עובדתי ורק לאחר שמיעת הראיות והברור העובדתי ניתן יהיה להגיע להחלטה בבקשה זו, אך לא בשלב מקדמי של קדם המשפט.

 

עוד נטען ע"י עו"ד שטיין:"אני נאלץ לדחות את ההצעה. אני חושב שגם מבחינת המדיניות השיפוטית, ניתנו לקבלן אפשרויות לתקן. אני לא חושב שצריך לעודד אפשרות שהקבלן לא יבצע תיקונים, ייתן לתובע לרוץ אחריו שנים ולבסוף אם הוא יגיע לביהמ"ש ותהיה לו היכולת לתבוע את הקבלן, הקבלן לא ימהר לתקן לפני כן כי ממילא תינתן לו בסופו של דבר הזכות לתקן".

 

ביום 20.3.2012 החליט ביהמ"ש הנכבד כדלקמן: הקשר לבקשת הנתבעת לאפשר לה להיכנס לדירה ולתקן את הליקויים, אני נעתר לבקשת הנתבעת ומאפשר הגשת טיעונים משלימים בענין זה. הנתבעת בתוך 30 יום מהיום והתובעים בתוך 30 יום לאחר מכן. לאחר קבלת טיעוני הצדדים אתן החלטה סופית בבקשה זו".

בהתאם להחלטת בית המשפט הנכבד, הגישו ב"כ הצדדים את השלמת טיעוניהם בכתב.

ביום 23.5.12 ,לאחר הגשת טיעוני הצדדים בכתב, ניתנה החלטתו של ביהמ"ש כדלקמן:

 

החלטה

 

"לאחר עיון בטיעוני הצדדים ומאחר וטענות התובעים נוגעות לעניינים שבעובדה הטעונים הוכחה, איני מוצא לנכון בשלב זה של ההליך להורות על ביצוע תיקונים בדירה על ידי הנתבעת בהיעדר הסכמת התובעים.

ניתנה היום, ב' סיוון, 23 מאי 2012 בהיעדר הצדדים".